تولید گرانول

با خدمات ازنو بیشتر آشنا شوید

گرانول بازیافتی چیست ؟

امروزه اغلب مردم دنیا  به‌خوبی متوجه محدود بودن و تجدیدناپذیری منابع مهم و پرکاربردی مانند نفت (ماده اولیه تولید پلاستیک) شده‌اند. افزون بر این‌ها به دلیل اطلاع‌رسانی‌های گسترده فعالان محیط‌زیست و فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته در جوامع مختلف، تقریباً همه مردم از یک کودک خردسال گرفته تا فردی میانسال کاملاً می‌دانند که پلاستیک‌ها حسابی سخت جان هستند و مدت بسیار زیادی طول می‌کشد تا از بین بروند و تجزیه شوند.  با همه این‌ها صنعت پتروشیمی و تولید پلاستیک در دنیای امروزی آن‌چنان کاربرد زیادی دارد که به هیچ‌وجه نمی‌توان مواد پلاستیکی را از چرخه تولیدات حذف کرد! در عوض یک راهکار بسیار عالی وجود دارد آن هم تولید گرانول بازیافتی است.

اهمیت استفاده از گرانول بازیافتی

در تولید گرانول بازیافتی، ضایعات پلاستیکی و پلیمری را داخل دستگاه بازیافت می‌ریزند و سپس عملیات برش زدن آن‌ها شروع می‌شود. در ادامه این ضایعات پلاستیکی به تکه‌های ریزی به نام  گرانول بازیافتی تبدیل خواهند شد. از همه این‌ها که بگذریم پیش از آن که درباره اهمیت تولید گرانول بازیافتی و استفاده از آن صحبت کنیم، بد نیست بدانید آنچه در خط تولید گرانول بازیافتی اتفاق می‌افتد، ذوب کردن مواد پلیمری و ضایعات پلاستیکی به شیوه‌های خاص و تولید مجدد آن‌ها است. ناگفته نماند این ضایعات پلاستیکی قابل بازیافت، انواع مختلفی دارند از جمله پلی اتیلن، پلی استایرن، پلی پروپلین و غیره. با این کار هم صنعت پلاستیک از رونق نمی‌افتد و هم آسیب‌های محیط‌زیستی کمتر می‌شود. بگذارید این‌طور بگوییم عملیات بازیافت نیاز به استخراج، پالایش و فرآوری مواد خام را کاهش می‌دهد، به دنبال آن از میزان آلودگی هوا و آب نیز کاسته می‌شود. به اضافه این که در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده و با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از تغییرات آب و هوایی گسترده نیز جلوگیری خواهد شد. با این تفاسیر طبیعی است که تعداد کارخانه‌های تولید گرانول بازیافتی به طور قابل‌توجهی زیاد باشد.

از کارخانجات ازنو

نمونه محصولات تولیدی

گرانول بازیافتی شفاف تیپ 2
گرانول بازیافتی مشکی نوار آبیاری
گرانول بازیافتی مشکی نوار آبیاری
تولید با بهترین مواد اولیه
مشاهده محصول
مشاهده فروشگاه

سایت از نو بهترین تولید کننده گرانول بازیافتی در ایران

سایت ازنو به‌عنوان حرفه‌ای ترین و با تجربه‌ترین تولید کننده گرانول بازیافتی پلی پروپیلن، پلی اتیلن و غیره از گذشته تا به امروز حضور بسیار موفقی در صنعت پلاستیک و بازیافت ضایعات پلاستیکی داشته است. در واقع آنچه کارخانه تولید گرانول بازیافتی ما را از رقبایمان متمایز می‌کند، موارد مهم زیر است:

  • داشتن خط تولید گرانول بازیافتی به صورت انحصاری؛
  • بکارگیری به‌روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات؛
  • قیمت مناسب و اقتصادی؛
  • بالا بودن کیفیت تولیدات؛

با توجه به مزایای نامبرده شده به یقین باید بگوییم در تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن و سایر پلیمرهای قابل بازیافت به بهترین نحو ممکن عمل می‌کنیم. به‌طوری که نه بابت قیمت و نه کیفیت هیچ‌گونه دغدغه‌ای نخواهید داشت.

تولید با بهترین مواد اولیه

چرخه تولید گرانول را ببینید

1
ضایعات شهری و صنعتی مرحله اول
2
جمع آوری زباله ها مرحله دوم
3
تفکیک ضایعات و زباله مرحله سوم
4
شست و شو و آسیاب مرحله چهارم
5
کندر مرحله پنجم
6
تولید گرانول مرحله ششم

سخن آخر

با توجه به این که سالانه میزان تولید ضایعات پلاستیک در کشور به طور قابل توجهی بالا است؛ در نتیجه تعداد زیادی کارخانه تولید گرانول بازیافتی روی کار آمدند تا این ضایعات پلاستیکی را بازیافت کرده و آن‌ها را به انواع گرانول پلاستیک تبدیل کنند. در ادامه نیز از این گرانول‌ها به طور مجدد در صنایع تولیدی و بسته‌بندی استفاده می‌شود و این گونه در میزان سرمایه و انرژی تولیدکنندگان صرفه‌جویی خواهد شد. به اضافه این که با این کار از حجم ضایعات پلاستیکی فرسوده و دپو شده کاسته می‌شود و محیط‌زیست نیز از صدمات جبران‌ناپذیر در امان می‌ماند. از همین رو ما در ازنو تمام تمرکزمان را روی تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن، و پلی پروپلین گذاشته‌ایم. ناگفته نماند محصول نهایی ما  در گریدهای مختلف عرضه شده و در تولید آن از به‌روز‌ترین اصول عملی و بالاترین تجربه صنعتی استفاده می‌شود. به‌طوری که محصول نهایی  کیفیتی کاملاً تضمینی و بالا دارد.

بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

بازیافت فرآیند تبدیل مواد زائد به مواد و اشیاء جدید است و قابلیت بازیافت یک ماده به توانایی آن ماده در به دست آوردن مجدد خواصی که در حالت اولیه خود داشت بستگی دارد. اساساً سه مرحله اصلی برای بازیافت وجود دارد: جمع‌آوری، پردازش و تولید مجدد به یک محصول جدید.

بازیافت نیاز به استخراج، پالایش و فرآوری مواد خام را کاهش می‌دهد که همگی این موارد باعث آلودگی هوا و آب می‌شوند. همانطور که بازیافت باعث صرفه جویی در انرژی می شود، انتشار گازهای گلخانه ای را نیز کاهش می دهد که به مقابله با تغییرات آب و هوایی کمک می کند. در حقیقت بازیافت به حفاظت از محیط زیست کمک شایانی می کند.

در حالت کلی سه نوع بازیافت وجود دارد. 1. بازیافت مکانیکی، که یکی از پرکاربردترین روش‌های جهانی برای استفاده جدید از پسماندها است. 2. بازیافت انرژی، که برای تبدیل ضایعات به انرژی حرارتی و الکتریکی استفاده می شود. 3. بازیافت شیمیایی

هر بار که پلاستیک بازیافت می شود، زنجیره پلیمری کوتاه تر می گردد، بنابراین کیفیت آن کاهش می یابد. در حقیقت بیشتر پلاستیک‌ها را فقط یک بار می‌توان بازیافت کرد، قبل از اینکه کیفیت آن به حدی کاهش یابد که دیگر قابل استفاده نباشد.